2/24/2012

[Prelekcja] - Walczenie z wirusami w obronie Internetu

Jedną z rzeczy jakie mam zamiar prowadzić czy udostępniać na łamach bloga - to ciekawe bądź przydatne prelekcje/wykłady/wystąpienia.

Na pierwszy rzut, chciałbym podzielić się zajebistą prezentacją Mikko Hyponnena - cenionego na całym świecie eksperta od bezpieczeństwa komputerowego. Dzisiaj związany jest z F-Secure. W krótkiej prelekcji opowie o walce z wirusami w obronie Internetu. Naprawdę, warto obejrzeć :)
Na początek, chciałbym jednak przytoczyć postać Mikko Hyponnena, który jest jednym z moich mentorów :)


Mikko Hypponen doradzał rządom w USA, Europie i Azji. Wg czasopisma PC World należy do 50 osób na świecie, które najlepiej przysłużyły się Internetowi. Jest laureatem prestiżowej nagrody portalu Virus Bulletin, który uznał go za najlepszego nauczyciela w branży. Prowadzi webblog, stanowiący źródło najaktualniejszych informacji o najnowszych zagrożeniach pochodzących z sieci. Jest twórcą nowatorskich patentów, w tym tzw. computer virus screening zarejestrowanego w USA pod numerem 6,577,920.

A teraz do rzeczy, o to wspomniana prezentacja "Fighting viruses, defending the net".
Oglądałem ją już kilka razy i za każdym razem urzeka mnie swoją niesamowitością, a także informacjami, które Mikko Hyponnen przedstawił.
Do tego anegdota o spotkaniu z twórcami pierwszego wirusa komputerowego na świecie - masakra :>

Na stronach TED, dostępna jest wersja z napisami PL - http://www.ted.com/talks/lang/pl/mikko_hypponen_fighting_viruses_defending_the_net.html

Miłego oglądania ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zastrzegam sobie możliwość usuwania komentarzy, które nie są zbytnio konstruktywne pod względem merytorycznym.